Panasonic AU-CTB11 teaching box, Sony SVRM-100D re...
Description
Panasonic AU-CTB11 teaching box, Sony SVRM-100D remote control unit
Auction - Epic Studios
Mixers / Controllers
ProTools Digidesign Focusrite MC124 control (2001)
Tascam DM-4800 digital mixing console. Mackie SR24-4 24-4-2 4 bus mixing console
2x Soundcraft Spirit FX16 16 channel stereo mixer. 2x Audio Development AD145 Pico mixer
Audio Development AD146 mixer. Mackie Onyx 1220 premium 12 channel analogue mixer
Crystal Vision Safire controller. Grass Valley digital production switcher
Speakers
Rogers, Spender LS3/5A stereo speakers
Qty Genelec 8030A, 8020A Bi-amplified monitoring speakers
Genelec 7060B active subwoofer. 2x Genelec 7050B active subwoofers
Qty various Fostex 6301B, Canford Audio personal monitor speakers
JBL Control 1 2 way speakers. Tannoy NFM8DMT studio reference monitor speakersTannoy DC-200 dual concentric system speakers. Tannoy Little Red monitor speakers, 100W
Studio / Sundry Equipment
Orad Proset virtual studio system with blue reference screen.
2x RTS BKP-4 4 position desktop keypanel